• دوشنبه،23 فروردین 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : http://www.doe.ir
    تعداد بازدید: 79
    کد: 87036
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۱۰/۱۰

    انرژی های نو زمینه گسترش همکاری های مشترک صندوق ملی محیط زیست ایران و ایتالیا

    مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست ایران گفت: انرژی ها نو به واسطه نقشی که در کاهش آلایندگی های مختلف، کمک به حفظ محیط زیست و اقتصاد ملی دارند، یکی از زمینه های مهم برای بسط همکاری های محیط زیستی ایران و سایر کشورها هستند.
    انرژی های نو زمینه گسترش همکاری های مشترک صندوق ملی محیط زیست ایران و ایتالیا

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، یکی از بخش های خوب و مهم نشست فعالان تجاری، صنعتی و معدنی با موضوع صادرات، واردات، انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری مشترک؛ پنل تخصصی "محیط زیست و انرژی تجدید پذیر" با حضور کارلو کلندا معاون وزیر اقتصاد ایتالیا، مائورو کنچاتوری سفیر ایتالیا، الساندرو آمادیو نماینده یونیدو در ایران، سید محمد صادق زاده مدیرعامل سازمان انرژی ها نو در ایران (سانا)، محمدتقی زعفران چی مدیر دفتر مشارکت های بخش غیر دولتی سانا و هومان لیاقتی مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست ایران بود.
    هومان لیاقتی مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست ایران با ارائه توضیحاتی در خصوص روند شکل گیری و اختیارات و تکالیف صندوق ملی محیط زیست، گفت: این صندوق آمادگی دارد تا در محدوده اختیارات قانونی خود به بسط و شکل گیری همکاری های بین المللی ایران در زمینه محیط زیست کمک کند.
    وی انرژی ها نو را یکی از زمینه های مهم برای بسط همکاری های محیط زیستی ایران و سایر کشورها برشمرد و گفت: این اهمیت به واسطه نقش این حوزه در کاهش آلایندگی های مختلف، کمک به حفظ محیط زیست و اقتصاد ملی است.
    سید محمد صادق زاده مدیرعامل سازمان انرژی ها نو (سانا) ضمن اشاره به افزایش سهم انرژی های تجدیدپذیر در برنامه ششم توسعه ایران، همچنین ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاری در این بخش از طریق نرخ های خرید تضمینی برق تولیدی از این منابع، گفت: بستر مناسبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران در این خصوص ایجاد شده است.
    وی افزود: در صورت دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، می توان به 2000مگاوات بیش از ظرفیت کنونی نیز دست یافت.
    صادق زاده تاکید کرد: دولت در بحث سرمایه گذاری هیچ گونه مداخله ای ندارد و این موضوع را به صورت کامل به بخش خصوصی واگذار کرده است و به همین دلیل تنها وظیفه ما، خرید تضمینی برق تولیدی از منابع مذکور است.
    کارلو کلندا معاون وزیر اقتصاد ایتالیا با بیان اینکه ذخایر طبیعی ایران تنها دلیل علاقه ایتالیا برای همکاری مشترک با ایران نیست، گفت: ایران از ظرفیت های بسیار ارزنده برای همکاری های بین المللی به ویژه در زمینه محیط زیست برخوردار است.
    وی افزود: انرژی های نو یکی از مهم ترین موضوعاتی است که توجه جهانی را به خود جلب کرده است و از همین رو دولت ایتالیا از شرکت های مرتبط با این موضوع، حمایت می کند.
    گفتنی است، طی این دیدارها مقرر شد در آینده نزدیک سمینار مشترک محیط زیست ایران و ایتالیا به منظور ایجاد زمینه برای جذب سرمایه گذاری خارجی از سوی بانک ها و صنایع ایتالیایی در ایران برگزار شود.

    تعداد بازدید: 79
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر