• دوشنبه،23 فروردین 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 155
    کد: 99166
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۳/۱۶

    به مناسبت هفته محیط زیست: بازدید سمن های زیست محیطی از کشف رود+ گزارش تصویری

    بازدید از کشف رود با حضور سازمان های زیست محیطی شهر مشهد در روز جهانی محیط زیست
    بازدید از کشف رود

    مدیریت محیط زیست شهری و توسعه پایدار شهرداری مشهد به مناسبت روز جهانی محیط زیست، برنامه بازدید از پروژهای اجرایی در حوزه کشف رود با همکاری فرهنگ سرای شهر زیبا و ایمن با حضور سازمان های مردم نهاد زیست محیطی شهر مشهد برگزار کرد.

    در این بازدید کارشناسان سازمان پارک ها و فضای سبز در خصوص نحوه آزاد سازی اراضی پیرامون کشف رود، بهسازی و کاشت درختان در حاشیه کشف رود و نوع درختان کاشته شده گزارشی ارایه نمودند.

    همچنین  توضیحاتی در خصوص نوع محصولات صیفی و سبزیجات که در حاشیه کشف رود کشت می گردید و امروزه به طور کامل اراضی آن تملک گردیده و هیچ نوع کشتی در محدوده شهر مشهد صورت نمی گیرد توضیحاتی ارایه گردید.

    طبق نظر کارشناسان یکی از مسائل زیست محیطی که مربوط به کال کشف رود، استفاده از آب این رود برای آبیاری زمین‌های کشاورزی اطراف این رود بود که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده این معضل برطرف گردیده است.

    این پروژه یکی از منحصرترین پروژه ها در ایران می باشد که برای اولین بار در شهر مشهد انجام گردیده است.

    مهمترین اهداف بهسازی و احیای کشف رود عبارتند از: احیای مجدد کشف رود، جلوگیری از کاشت صیفی و سبزیجات در حاشیه آن با استفاده از فاضلاب‌های خانگی و پساب‌های صنعتی، کاهش تهدید سیلاب، بازگشایی کشف رود و لایروبی آن، احداث کمربند سبز به مساحت حدود هزار هکتار و جایگزین کردن کشت‌های غیرخوراکی در کنار کشف رود می باشد.

    گزارش تصویری بازدید از کشف رود

     

     

    تعداد بازدید: 155
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر