• پنج شنبه،01 مهر 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 119
    کد: 106207
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۶/۰۹

    اعمال قانون بیش از 14 هزار خودرو آلاینده زیست محیطی از ابتدای سال جاری

    براساس ارزیابی‌های انجام شده از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر مشهد در مرداد ماه سال جاری شهر مشهد 31 روز هوای سالم را تجربه کرده است؛ به طور کلی در این ماه 100 درصد روزها در وضعیت مجاز قرار داشته است.
    خودروهای آلاینده

    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از اعمال قانون بیش از 14 هزار خودرو آلاینده زیست محیطی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل ا.. کاظمی در خصوص تخلفات منابع آلاینده سیار زیست محیطی از ابتدای سال تاکنون گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 14 هزار تخلف مربوط به آلاینده‌های سیار زیست محیطی توسط گشت‌های واحد سنجش آلاینده‌های سیار و خودروهای دودزای مدیریت محیط زیست شهری و توسعه پایدار شناسایی و اعمال قانون شده است.
    وی در خصوص اعمال قانون گشت آلاینده‌های سیار زیست محیطی در مرداد ماه جاری اظهار داشت: تعداد تخلفات در مرداد ماه جاری به 2512 مورد می‌رسد که بیشترین تخلفات مربوط به نداشتن گواهی معتبر معاینه فنی و خودروهای دودزا بوده است.
    کاظمی عنوان کرد: براساس ارزیابی‌های انجام شده بیشترین تخلفات مربوط به وانت بارها با مجموع 107 مورد تخلف 83 مورد نداشتن معاینه فنی و 24مورد دودزایی گزارش شده است.
    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در خصوص نوع تخلفات زیست محیطی در مناطق شهر مشهد عنوان کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که بیشترین تخلفات زیست محیطی مربوط به منطقه ثامن با 217 مورد و سپس منطقه 7 و 4 با 196 مورد می‌باشد.
    وی افزود: منطقه 12 با 181 مورد تخلف کمترین میزان تخلفات زیست محیطی را دارد.
    کاظمی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان تخلفات عدم معاینه فنی است به طوری که به ترتیب منطقه ثامن و منطقه 7 با 72 مورد بیشترین تعداد تخلف عدم معاینه فنی را دارا بوده است و همچنین کمترین آمار این نوع تخلفات مربوط به منطقه یک با 53 مورد می‌باشد.
    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: براساس ارزیابی‌های انجام شده از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر مشهد در مرداد ماه سال جاری شهر مشهد 31 روز هوای سالم را تجربه کرده است؛ به طور کلی در این ماه 100 درصد روزها در وضعیت مجاز قرار داشته است.
    وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به نیمه دوم سال و فرارسیدن فصل سرما و پیش‌بینی ایجاد وارونگی هوا بنا بر سال‌های گذشته، برای رفع این مهم گشت‌های سیار کنترل خودروهای آلاینده را به کارگیری کرده تا نسبت به جلوگیری از آلایندگی خودروها اقدام مناسبی انجام دهیم در همین راستا از شهروندان تقاضا داریم نسبت به رفع نقص خودرو و معاینه فنی خود اقدام کنند.
    به گفته کاظمی، این خودروهای دودزا بعد از اعمال قانون به شورای حل اختلاف شهرداری مشهد معرفی می‌شوند و تا زمان رفع نقص، پرونده مفتوحه است.

    تعداد بازدید: 119
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر