• پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 149
    کد: 108287
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۷/۰۳

    آغاز برخورد قضایی با خودروهای دودزا جهت کاهش آلودگی هوای مشهد+ تصاویر

    به خودروهای دودزا به مدت 15 روز جهت رفع نقص مهلت داده می‌شود تا اقدام نمایند و در صورت عدم مراجعه با ارسال برگه اخطاریه به مراجع قضایی معرفی و برخورد قضایی و اعمال جرایم در این خصوص انجام می‌شود.
    خودروهای دودزا

    مدیر محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری مشهد با بیان اینکه در شهریور ماه سال جاری در شهر مشهد تعداد 13 روز وضعیت هوا ناسالم بوده است، از اجرای طرح ویژه برخورد با خودروهای دودزا در نقاط مختلف شهر مشهد خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 25 روز هوای ناسالم ثبت شده که اغلب آن در شهریورماه اتفاق افتاده است.
    وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و استمرار روزهای ناسالم طرح برخورد با خودروهای دودزا از ابتدای سال جاری آغاز شده که در مدت یک هفته گذشته به صورت ویژه با برگزاری مانور مشترک با همکاری پلیس راهور انجام شده است.
    مدیر محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری مشهد اضافه کرد: در شهریور ماه سال جاری تعداد 2963 مورد برخورد با خودروهای دودزا صورت گرفته که با توجه به گزارشات ثبت شده، اتوبوس‌های بین شهری، مینی بوس و کامیون‌ها در اولویت اعمال قانون قرار داشته‌اند.
    پذیرا تصریح کرد: با توجه به گزارشات ارسالی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا و اولویت‌بندی مناطق با بار آلودگی بیشتر، تعداد 12 اکیپ گشت در مناطق مختلف شهر مشهد مستقر شدند و با توجه به حساسیت موضوع به صورت ویژه با خودروهای دودزا برخورد قاطع می‌کنند.
    وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خودروهای حمل و نقل عمومی، پایانه‌های مسافربری و ایستگاه‌های اتوبوس مکان‌های اصلی جهت نشر آلاینده‌های زیست محیطی هستند، بدین منظور استقرار اکیپ‌های گشت جهت بررسی و اعمال قانون در چند روز اخیر در این مناطق دو برابر شده است.
    مدیر محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: به خودروهای دودزا به مدت 15 روز جهت رفع نقص مهلت داده می‌شود تا اقدام نمایند و در صورت عدم مراجعه با ارسال برگه اخطاریه به مراجع قضایی معرفی و برخورد قضایی و اعمال جرایم در این خصوص انجام می‌شود.

     

     

     

     

    تعداد بازدید: 149
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر