• پنج شنبه،01 مهر 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 120
    کد: 114035
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۹/۱۸

    امضای تفاهم‌نامه همکاری با دو دانشگاه مشهد در زمینه اجرای طرح‌های پژوهشی کاهش آلودگی‌های زیست محیطی

    شهر مشهد بالغ بر 3 میلیون نفر جمعیت دارد و از طرفی سالیانه زائران زیادی به آن سفر می‌کنند، اما در حال حاضر مشهد مشکلات زیست محیطی زیادی دارد که نیاز است برای کاهش و رفع آن اقدامات اجرایی در کنار جامعه علمی انجام شود.
    تفاهم‌نامه

    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد از امضای تفاهم‌نامه با دو دانشگاه مشهد در زمینه اجرای طرح‌های پژوهشی کاهش آلودگی‌های زیست محیطی خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا در مراسم امضای تفاهم‌نامه با دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر که در حاشیه نمایشگاه پژوهش و فناوری برگزار شد، بیان کرد: از نیازهای شهردای مشهد و یکی از شرح خدمات تعریف شده برای مدیریت محیط زیست شهری ارتباط با جامعه علمی است.
    وی افزود: به منظور افزایش و گستردگی ارتباط با جامعه علمی، مدیریت محیط زیست شهری نیازهای خود را در این بخش احصا کرده که امروز منجر به انعقاد تفاهم‌نامه با دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر می‌شود.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد بیان کرد: شهر مشهد بالغ بر 3 میلیون نفر جمعیت دارد و از طرفی سالیانه زائران زیادی به آن سفر می‌کنند، اما در حال حاضر مشهد مشکلات زیست محیطی زیادی دارد که نیاز است برای کاهش و رفع آن اقدامات اجرایی در کنار جامعه علمی انجام شود.
    پذیرا گفت: موسسه عالی آموزشی خردگرایان مطهر و دانشکده بهداشت به عنوان قطب آموزشی شرق کشور پتاسیل بزرگی از لحاظ امکانات آزمایشگاهی و آموزشی دارند لذا این تفاهم‌نامه در جهت اجرایی شدن طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی منعقد می‌شود که امیدواریم با توجه به مساعدت دانشگاه بتوانیم از آن استفاده بهینه داشته باشم.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: از طرفی مدیریت محیط زیست شهری بیشترین اقدامات زیست محیطی را در شهر انجام می‌دهد که از جمله آن می‌توان به احداث ایستگاه‌های روز دنیا در زمینه سنجش آلودگی هوا و سنجش صوت و... اشاره کرد.
    وی عنوان کرد: این اطلاعات می‌تواند در تحلیل سلامت، بهداشت و محیط زیست شهری تاثیرگذار است و دانشگاه می‌تواند از طریق آن نقشه راهی برای خود تعریف کند.
    در ادامه مسوول دفتر ارتباط با صنعت موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر نیز بیان کرد: این موسسه به عنوان مجموعه دانشگاهی از سال 85 فعالیت خود را آغاز کرده و در کنار رسالت اصلی خود که آموزش است یک رویکرد دیگری دارد و آن ارتباط با مجموعه های مختلف در قالب فعالیت‌های پژوهشی و عملی کردن آن است.
    رامیار اضافه کرد: در این زمینه موسسه با سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف همکاری دارد که شهرداری مشهد یکی از مجموعه‌ها است.
    وی تصریح کرد: از آنجایی که این دانشگاه رشته‌های مرتبط با محیط زیست را دارد لذا می‌توان در قالب پروژه‌های دانشجویی و استفاده از اعضای هیات علمی با شهرداری مشهد مشارکت داشته باشیم.

    گزارش تصویری

     

    تعداد بازدید: 120
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر