• پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 112
    کد: 114039
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۹/۱۸

    پتانسیل و توان علمی دانشگاه باید به کمک حل مشکلات زیست محیطی شهر مشهد بیاید

    این تفاهم‌نامه پایه و اساسی است که بر‌اساس آن فعالیت های آینده و دوره‌های آموزشی و طرح‌های مشترک اجرایی و عملی می‌شود.
    دانشگاه علوم پزشکی

    معاون آموزشی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پتانسیل و توان علمی دانشگاه باید به کمک حل مشکلات زیست محیطی شهر و شهرداری مشهد بیاید.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسین ابراهیمی‌پور در مراسم امضای تفاهم‌نامه شهرداری مشهد با دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر که در حاشیه نمایشگاه پژوهش و فناوری برگزار شد، بیان کرد: این دانشگاه تنها دانشکده بهداشت سطح منطقه است که تحت پوشش دانشگاه علوم پژشکی می‌باشد و جامع‌ترین خدمات آموزشی و پژوهشی را ارائه می‌کند.
    وی افزود: در این دانشکده دو رشته اصلی تحت عنوان بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای تدریس می‌شود که بخشی از آن مرتبط با حوزه محیط زیست و سلامت محیط زندگی و کار شهروندان است.
    معاون آموزشی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: دانشکده بهداشت اقدامات پژوهشی و آموزشی زیادی انجام داده است لذا اگر این پتانسیل به بحث اجرا نزدیک شود در کنار ارتقاء بازدهی، می‌تواند به شهرداری در زمینه حل مشکلات زیست محیطی از طریق انجام پژوهش‌ها و تحقیقات مختلف کمک کند.
    ابراهیمی‌پور اضافه کرد: این تفاهم‌نامه پایه و اساسی است که بر‌اساس آن فعالیت های آینده و دوره‌های آموزشی و طرح‌های مشترک اجرایی و عملی می‌شود.
    وی با بیان اینکه مدت 4 سال است که با شهرداری همکاری داریم، اضافه کرد: در این مدت طرح‌های پژوهشی زیادی در زمینه آلودگی امواج صوتی و آلودگی محیط انجام شده که خروجی آن مورد استفاده قرار گرفته است.
    معاون آموزشی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم‌نامه می‌توان شاهد گستردگی این همکاری‌ها بود.
    فرزانه نثاری

    تعداد بازدید: 112
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر