• پنج شنبه،01 مهر 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 142
    کد: 117442
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۰/۲۹

    اجرای تاترهای خیابانی با مضمون آلودگی هوا در تقاطع‌های مشهد

    هر اتفاقی که در حوزه آلودگی هوا بیافتد خواه ناخواه تاثیرش روی شهروندان است بنابراین نباید فکر کنیم که حتما باید اقدامات خیلی بزرگ اتفاق بیافتد بلکه هر کدام از ما با انجام یکسری اقدامات کوچک بر کاهش آلودگی هوا تاثیرگذار باشیم.
    تاترهای خیابانی

    مدیریت محیط زیست شهری مشهد با همکاری سمن های زیست محیطی به مناسبت روز هوای پاک در شهر مشهد برنامه تئاتر خیابانی اجرا کردند.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد از اجرای تاترهای خیابانی با مضمون آلودگی هوا در تقاطع‌های مشهد خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا در برنامه زنده رادیویی "شهرما" که صبح امروز از صدای خراسان رضوی پخش شد، بیان کرد: با توجه به افزایش آلودگی هوای کلانشهرها و حساسیت‌ها و دغدغه‌های کنونی در این خصوص سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی بیش از پیش به فعالیت‌های آموزش و فرهنگ‌سازی محیط زیست می‌پردازند.
    وی افزود: در شهر مشهد به مناسبت روز هوای پاک (29دی ماه) سمن‌های زیست محیطی جهت حساس‌سازی و آگاه‌سازی شهروندان در خصوص آلودگی هوا در 4 تقاطع شهر مشهد تئاتر خیابانی اجرا کردند.
    مدیر محیط زیست شهری گفت: این تاترهای خیابانی در تقاطع‌های احمدآباد، سه راه خیام، تقاطع سجاد –خیام و تقاطع خیام بولوار فردوسی اجرا می‌شود.
    پذیرا اضافه کرد: خوشبختانه امروز همه شهروندان مشهدی در زمینه اقدامات بهبود کیفیت هوای شهر اطلاعات کافی و وافی دارند اما عملی شدن این هدف نیاز به عزم همگانی دارد.
    وی افزود: شهروندان با بهبود رفتار ترافیکی می‌توانند به کاهش آلودگی هوای شهر کمک کنند و از طرفی مدیران شهری نیز باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای این مهم داشته باشند.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: هر اتفاقی که در حوزه آلودگی هوا بیافتد خواه ناخواه تاثیرش روی شهروندان است بنابراین نباید فکر کنیم که حتما باید اقدامات خیلی بزرگ اتفاق بیافتد بلکه هر کدام از ما با انجام یکسری اقدامات کوچک بر کاهش آلودگی هوا تاثیرگذار باشیم.
    پذیرا ادامه داد: در شهر مشهد بالغ بر یک میلیون خودرو تردد دارند لذا در وهله اول شهروندان می‌توانند با اخذ معاینه فنی خودرو در مسیر کاهش آلودگی هوا گام بردارند.
    وی اضافه کرد: شهرداری مشهد برنامه‌های مختلفی را برای ترغیب شهروندان به مشارکت در کاهش آلودگی هوا انجام داده که یکی از این اقدامات اجرای طرح تنظیم موتور رایگان است.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد بیان کرد: در طرح با دو نمایندگی خودروسازی هماهنگ شده تا شهروندان بتوانند موتور خودروی خود را به صورت رایگان تنظیم کنند.
    به گفته پذیرا شهروندان می‌توانند به دو مرکز پیش‌بینی شده در بولوار شهید عباس‌پور، شهدای تاکسیرانی و خیابان گاراژدارا کوشش32 مراجعه کنند.

    گزارش تصویری


    فرزانه نثاری


    تعداد بازدید: 142
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر