• پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 121
    کد: 117836
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۰۴

    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد: نظارت بر 20 هزار خودرو طی سال جاری انجام گردیده است.

    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: امسال حدود 20 هزار خودرو کنترل شده که 12 هزار خودرو دارای آلایندگی بودند.
    نظارت بر 20 هزار خودرو

    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: امسال حدود 20 هزار خودرو کنترل شده که 12 هزار خودرو دارای آلایندگی بودند.
    به گزارش مدیریت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی گفت: امسال حدود 20 هزار خودرو کنترل شده که 12 هزار خودرو دارای آلایندگی بودند که بعد از اخطار 90 درصد آنها اقدام به حل مشکل خودروی خود کردند.
    وی در خصوص اقدامات مشهد 2017 اظهار کرد: با مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، 3 کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی، فرهنگی و عمران، خدمات شهری و شهرسازی شکل گرفته که مسئولیت کمیته سوم بر عهده معاونت خدمات شهری است که در این راستا 24 جلسه کمیته برگزار شده است.
    وی افزود: در سال 2017، فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد حدفاصل طبرسی شمالی تا میدان شهدا، باغ‌راه امام رضا(ع) حدفاصل طرق تا حرم مطهر رضوی، فاز نخست نورپردازی خیابان امام رضا(ع)، بولوار وکیل‌آباد و ملک‌آباد، افتتاح کارخانه کمپوست با ظرفیت هزار تنی و فاز اول پارک چهل بازه بخشی از پروژه‌هایی است که افتتاح می‌شود.
    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در مورد آلودگی هوا تصریح کرد: در سال جاری تا به امروز 20 روز هوای پاک داشته‌ایم که سال گذشته 38 روز بوده همچنین تعداد روزهای سالم نیز از 241 روز سال گذشته به 216 روز کاهش یافته است البته سنجش‌های امسال با دقت بالاتر انجام شده و 11 ایستگاه جدید سنجش هوا نیز امسال افزوده شده که در حال حاضر جمعاً 23 دستگاه در سطح شهر مشهد فعال است.
    کاظمی با بیان اینکه مشارکت شهروندان نقش مهمی در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی دارد، ادامه داد: یکی از اولویت‌های دیگر ما نصب نمایشگر ویژه برای وضعیت کیفیت هوا در سطح شهر بوده که 5 دستگاه خریداری شده که 3 دستگاه نصب و 2 دستگاه دیگر در ماه جاری نصب می‌شود تا شهروندان با مشاهده میزان آلایندگی حساسیت بیشتری در این زمینه داشته باشند.
    وی تصریح کرد: بیشترین میزان آلودگی هوا از خودروهای شخصی و حتی خودروهای سنگین است و برای این مهم برنامه ویژه‌ای تدارک دیده‌ایم و 5 اکیپ گشت خاص را به سنجش آلودگی خروجی‌های اگزوز خودرو تجهیز کردیم که از ابتدای سال بین 18 تا 20 هزار خودرو مورد سنجش قرار گرفته که از این بین 12 هزار خودرو دارای آلایندگی بودند که 90 درصد آنها بعد از اخطار ما رفع نقص شده و گواهی آن را به مرکز پالایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد تحویل داده‌اند البته متأسفانه تعداد بسیار زیادی از این خودروها مدل سال 93 به بالا بوده‌اند.
    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد افزود: تمرکز ویژه‌ای نیز بر روی آلایندگی ماشین‌آلات شهرداری و وسایل حمل نقل عمومی داریم و شهروندان نیز می‌توانند در صورت مشاهده هر خودرو دودزا در سطح شهر، شماره پلاک خودرو را به مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد گزارش کنند تا برخورد لازم صورت گیرد.
    کاظمی با اشاره به نوسازی تاکسی و اتوبوس در شهر مشهد گفت: خوشبختانه در طی 3 سال گذشته با حمایت شورای چهارم شهر مشهد بیش از 3700 تاکسی و حدود 400 اتوبوس در شهر مشهد نوسازی شده که البته هزار دستگاه اتوبوس همچنان نیازمند نوسازی است همچنین نوسازی موتورسیکلت‌ها نیز در سطح شهر مورد توجه قرار گرفته است.
    وی عنوان کرد: در اقدامی دیگر برای کاهش آلایندگی هوا تاکسیرانان نیز می‌توانند به صورت رایگان به مرکز معاینه فنی حافظ مراجعه و گواهی معاینه فنی خودرو خود را دریافت کنند.
    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: طی برنامه‌ریزی انجام شده سرانه فضای سبز شهر مشهد تا پایان سال به 14 مترمربع می‌رسد و برنامه ویژه‌ای نیز در دامنه جنوبی مشهد برای کاشت درخت در راستای کمربند سبز داریم.
    کاظمی در پایان یادآور شد: مشاغل مزاحم نیز سهمی در آلودگی هوا شهر مشهد دارند و برنامه‌های ویژه‌ای برای ساماندهی و انتقال این صنوف صورت گرفته و تا پایان سال جاری 700 صنف به خارج از شهر منتقل می‌شوند

    تعداد بازدید: 121
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر