• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 105
    کد: 131948
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۰۵

    برخورد با 13 هزار تخلف زیست محیطی در کلانشهر مشهد

    طی این مدت 2 هزار و 254 خودرو نیز به دلیل نقص فنی به تعمیرگاه منتقل شده اند.
    دودزا بودن

     معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد گفت: از ابتدای امسال تاکنون در ارتباط با 13 هزار و 64 مورد تخلف زیست محیطی در این کلانشهر از سوی ضابطان قضایی اعمال قانون شده که 2 هزار و 420 مورد آن مربوط به خودروهای دودزا بوده است.
    به گزارش مدیریت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی افزود: در این مدت همچنین با 2 هزار و 820 خودروی فاقد معاینه فنی برخورد شد. 242 مورد از این برخوردها به دلیل تولید صداهای نامتعارف از خودروها بود.
    وی ادامه داد: 246 مورد از این برخوردها نیز ناشی از بوق زدن در محلهای ممنوع، 235 مورد به دلیل استفاده از نورافکن و چراغهای الوان در خودرو و شش هزار و 971 مورد نیز بخاطر نداشتن گواهی برچسب معاینه فنی بوده است.
    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: بقیه تخلفات نیز مربوط به حمل کود، زباله و نخاله های ساختمانی و مواردی نظیر ریزش روغن و بنزین، تعمیر یا شستشوی وسایله نقلیه در خیابانها، پرتاب اجسام و زباله و حمل اشیاء کثیف و حیوانات در خودرو بوده است.
    وی افزود: طی این مدت 2 هزار و 254 خودرو نیز به دلیل نقص فنی به تعمیرگاه منتقل شده اند. پنج گروه گشتی ضابطان قضایی در سطح شهر مشهد خودروهای آلاینده را متوقف می کنند.
    روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در سطح کلانشهر مشهد رفت و آمد دارند. این تعداد خودرو و سالانه بین 150 هزار تا 200 هزار تن آلایندگی ایجاد می کنند.

    تعداد بازدید: 105
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر