• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 115
    کد: 132285
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

    بوی بد کانال‌های سطح شهر مشهد رفع می‌شود

    با این وجود نباید در کانال‌های شهرداری، فاضلابی از سوی اصناف و ارگان‌ها مختلف به کانال‌های سطح شهر وارد شود که ضرورت دارد شرکت آب و فاضلاب نیز به استناد موارد قانونی با متخلفان برخورد کند.
    بوی بد کانال‌های سطح شهر مشهد

    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از تزریق محلول کاهنده رفع بوی بد کانال‌های سطح شهر خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی اظهار کرد: متاسفانه کانال‌های برخی از مناطق شهر مشهد به دلیل ورود غیرمجاز فاضلاب توسط عده‌ای محدود از شهروندان و ادارات و... بعضی اوقات متصاعدکننده بوی بد است که این موضوع سبب آزار شهروندان و ساکنان می‌شود.
    وی افزود: با توجه به وجود دستگاه‌های سنجش میزان گاز سولفید هیدروژن که گاز اصلی ایجادکننده این بو در کانال‌های سطح شهر است، امکان رصد و پایش کلیه کانال‌ها میسر شده است.
    معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: با توجه به عدم اتمام کانال‌های جمع آوری فاضلاب شهری در برخی از نقاط شهر و از طرفی متاسفانه تعدادی از ارگان‌ها و شهروندان، فاضلاب‌های شهری به کانال‌های جمع‌‎آموری آبهای سطحی که صرفا جهت تخلیه آبهای ناشی از بارندگی بوده، اضافه شده است.
    کاظمی با اشاره به اینکه متولی رفع بوی بد فاضلاب شهر، شهرداری نیست، گفت: با توجه به این امر، شهرداری مشهد هر ساله بالغ بر 20 میلیارد ریال جهت لایروبی کانال‌های سرپوشیده شهری هزینه می‌کند که علاوه بر لایروبی و شست و شوی کانال‌ها به منظور کاهش مشکلات برای شهروندان طی یک برنامه‌ریزی از محلول کاهنده رفع بوی بد کانال‌های سطح شهر هم استفاده کرده است.
    وی در پایان خاطرنشان کرد: با این وجود نباید در کانال‌های شهرداری، فاضلابی از سوی اصناف و ارگان‌ها مختلف به کانال‌های سطح شهر وارد شود که ضرورت دارد شرکت آب و فاضلاب نیز به استناد موارد قانونی با متخلفان برخورد کند.

    تعداد بازدید: 115
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر