• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 124
    کد: 133955
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۲۹

    برخورد با 1000 خودروی سنگین آلاینده در مشهد طی سال جاری

    این خودروها در صورت آلایندگی تست و باید ظرف دو هفته مشکل را برطرف کنند در غیر این صورت پرونده برای بررسی به شورای حل اختلاف شهرداری ارجاع داده می‌شود.
    خودروی سنگین

    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد ضمن اعلام برخورد با 1000 خودروی سنگین آلاینده در مشهد طی سال جاری بر لزوم بازنگری در استانداردهای ملی آلایندگی خودروهای سنگین تاکید کرد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: متاسفانه امروز شاهد تردد خودروهای آلاینده سنکین در سطح شهر هستیم که در کنار خودروهای سبک آلودگی هوای شهر را افزایش می‌دهند.
    وی افزود: اغلب این خودروها فاقد معاینه فنی هستند و نوع آلایندگی آنان محیط زیست و هوا را بیشتر از دیگر خودروها تهدید می‌کند.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد عنوان کرد: از این رو حوزه محیط زیست شهری شهرداری مشهد برخورد جدی‌تر با خودروهای سنگین آلاینده است.
    پذیرا عنوان کرد: در این راستا گشت‌های کنترل آلاینده‌های زیست محیطی مشهد در کنار خودروهای سبک آلاینده با خودروهای سنگین آلاینده دیزلی برخورد می‌کنند.
    وی اضافه کرد: از آنجایی که بیشترین زمان تردد خودروهای سنگین در شب است لذا شیفت‌های از گشت‌های کنترل آلایندگی در شب فعال هستند؛ در کنار آن، این گشت‌ها بر خودروهای سنگین آلاینده در کمربندی مشهد نیز نظارت دارند.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد ادامه داد: این خودروها در صورت آلایندگی تست و باید ظرف دو هفته مشکل را برطرف کنند در غیر این صورت پرونده برای بررسی به شورای حل اختلاف شهرداری ارجاع داده می‌شود.
    پذیرا به آمار برخورد با خودروهای سنگین آلاینده اشاره کرد و گفت: در سال گذشته با 1200 دستگاه خودروی سنگین آلاینده توسط گشت‌های شهرداری مشهد برخورد شده است.
    وی اضافه کرد: در سال جاری مدیریت محیط زیست شهری برخورد جدی‌تری را در این زمینه اولویت قرار داد که طی آن به طور میانگین هر هفته 50 خودروی سنگین آلاینده در مشهد اعمال قانون شده‌اند.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد در ادامه بالا بودن استانداردهای ملی تعریف شده در حوزه برخورد با خودروهای سنگین را یک مشکل دانست و گفت: متاسفانه در حال حاضر استاندادهای ملی در این بخش مناسب نیست و باید چند نوع گاز آلاینده دیگر به این استانداردها اضافه شود تا بتوان برخورد لازم را انجام داد.
    پذیرا عنوان کرد: همچنین همانطور که برای خودورهای سبک فرسوده طرح نوسازی اجرایی می‌شود باید سازوکاری برای نوسازی خودروهای سنگین فرسوده که آلایندگی بالایی دارد تعریف شود؛ در حال حاضر 30 هزار خودروی فرسوده در شهر مشهد وجود دارد که درصد زیادی از این عدد خودروهای سنگین و نیمه سنگین است.
    وی خاطرنشان کرد: در کنار آن باید معاینه فنی خودروهای سنگین نیز مورد توجه ویژه قرار بگیرد و مراکز آن افزایش پیدا کند.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد در پایان گفت: در حال حاضر3 مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در شهر مشهد فعال است که در جاده طرق، میامی و کلات واقع شده است.

    تعداد بازدید: 124
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر