• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 121
    کد: 151216
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۱۸

    بهره‌مندی بیش از 3500 نفر از خدمات اتوبوس دیابت

    در حال حاضر این اتوبوس 19 الی 20 اردیبهشت ماه در فرهنگسرای خادم الشریعه جهت خدمات رسانی به شهروندان مستقر خواهد بود.
     اتوبوس دیابت

    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد از بهره‌مندی بیش از 3500 نفر از خدمات اتوبوس دیابت طی دو ماه اسفند 96 و فروردین 97 خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، محمد پذیرا در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: با توجه به اهمیت سلامت شهروندان و لزوم اتخاذ روش‌های پیشگیری، کنترل و غربالگری در تمامی مناطق شهری، معاونت خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد با همکاری کلینیک دیابت اقدام به راه‌اندازی اتوبوس سیار دیابت در سطح شهر کرده است.
    وی افزود: این اتوبوس چهارشنبه 25 بهمن ماه از 9 تا 12 ظهر در محل تالار شهر میدان شهدا افتتاح و در ادامه در نقاط مختلف شهر از جمله بوستان‌ها مستقر خواهد شد.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: در اتوبوس دیابت پزشکان و پرستاران دوره دیده دیابت خدمات مشاوره تغذیه، غربالگری، تست قند خون، نحوه تزریق انسولین و فشار خون به صورت رایگان به مراجعان ارائه می‌کنند.
    پذیرا گفت: تاکنون اتوبوس دیابت در چهار شهر تهران، یزد، رفسنجان و کرمانشاه راه‌‌اندازی شده است.
    وی با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده در این کلینیک به صورت رایگان است، عنوان کرد: طی دو ماه اسفند 96 و فروردین 97 تاکنون 3553 نفر از خدمات این اتوبوس استفاده کردند.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر این اتوبوس 19 الی 20 اردیبهشت ماه در فرهنگسرای خادم الشریعه جهت خدمات رسانی به شهروندان مستقر خواهد بود.
    گفتنی است؛ چاقی و کم‌تحرکی عمده‌‌ترین دلیل بروز بیماری دیابت است که در این زمینه باید به پیشگیری، تشخیص به‌ هنگام و غربالگری این بیماری توجه داشت؛ تشخیص به موقع نقش مهمی در کنترل بیماری دیابت دارد و بیماری‌های چشمی، امراض قلبی و عروقی، بیماری‌های کلیوی، قطع پا و اندام‌های تحتانی از عوارض بیماری دیابت است

    تعداد بازدید: 121
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر