• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 138
    کد: 156409
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

    ثبت 15 هزار و 376 تخلف زیست محیطی در مشهد

    استفاده از نورافکن و چراغهای الوان، صدای نامتعارف، حمل زباله، نخاله‌های ساختمانی و کود، ریزش روغن و بنزین، تعمیر یا شستشوی وسایل نقلیه در خیابانها، حمل اشیای کثیف و حیوانات در خودرو و پرتاب اجسام و زباله از دیگر تخلفات این حوزه در سطح شهر بوده اند.
    ثبت 15 هزار و 376 تخلف زیست محیطی

    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: 15 هزار و 376 مورد تخلف زیست محیطی در این کلانشهر طی چهار ماه گذشته ثبت و با آنها برخورد شد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا دو هزار و 658 مورد از این تخلفات را مربوط به خودروهای دودزا بیان کرد و گفت: چهار هزار و 931 مورد از این تخلفات نیز مربوط به خودروهای فاقد معاینه فنی و برچسب آن بود.
    وی ادامه داد: همچنین در این مدت دو هزار و 406 دستگاه خودرو در سطح کلانشهر مشهد به خاطر نقص فنی به تعمیرگاه منتقل شدند.
    مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: استفاده از نورافکن و چراغهای الوان، صدای نامتعارف، حمل زباله، نخاله‌های ساختمانی و کود، ریزش روغن و بنزین، تعمیر یا شستشوی وسایل نقلیه در خیابانها، حمل اشیای کثیف و حیوانات در خودرو و پرتاب اجسام و زباله از دیگر تخلفات این حوزه در سطح شهر بوده اند.
    وی افزود: شش گروه گشتی ضابطان قضایی در سطح شهر مشهد به صورت شبانه‌روزی خودروهای آلاینده را متوقف می‌کنند. یک واحد از این تعداد به صورت ویژه کار بازرسی و گشت زنی از پایانه های حمل و نقل عمومی را عهده دار است.
    پذیرا خاطرنشان کرد: روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد دارند که سالانه 150 هزار تا 200 هزار تن آلایندگی ایجاد می‌کنند.

    تعداد بازدید: 138
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر