• پنج شنبه،01 مهر 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 136
    کد: 164634
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۲۸

    اجرای طرح عملیات مستمر مبارزه با موش‌های فاضلابی در مشهد / 60 کانون تجمع حیوانات موذی مشهد به 8 کانون کاهش پیدا کرده است

    با اجرای این طرح طی 2 سال گذشته 2600 کیلو پودر در بین مناطق 13 گانه شهر مشهد توزیع شده که جهت افزایش کارایی و اجرایی آن جلسات آموزشی و توجیهی لازم در خصوص نحوه طعمه گذاری و اثرگذاری آن برای کارشناسان مناطق برگزار گردیده است.
    اجرای طرح عملیات مستمر مبارزه با موش‌های فاضلابی

    رییس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد از اجرای طرح برخورد با موش‌های فاضلابی در شهر مشهد با روش‌های نوین و سازگار با محیط زیست طی 2 سال گذشته تاکنون خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمد پذیرا در این خصوص افزود: با توجه به اینکه شهروندان درخواست‌های متعددی در خصوص مقابله با حیوانانت موذی از جمله موش‌های فاضلابی داشته‌اند در پاسخ به این خواسته طرح مقابله با حیوانات موذی در دستور کار قرار گرفت و اجرا شد.
    وی اضافه کرد: برای این کار از پودرهای دارای توان مبارزه اختصاصی، سازگار با طبیعت و غیررسمی برای سایر موجودات و گیاهان در جهت مبارزه با موش‌های فاضلابی استفاده شده است.
    پذیرا با بیان اینکه با همکاری مناطق مختلف شهرداری مشهد اقدامات فوری جهت جلوگیری از تولید مثل و کاهش موش‌های فاضلابی در شهر مشهد انجام شده است، اظهار کرد: با اجرای این طرح طی 2 سال گذشته 2600 کیلو پودر در بین مناطق 13 گانه شهر مشهد توزیع شده که جهت افزایش کارایی و اجرایی آن جلسات آموزشی و توجیهی لازم در خصوص نحوه طعمه گذاری و اثرگذاری آن برای کارشناسان مناطق برگزار گردیده است.
    رییس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد ادامه داد: پس از شناسایی مکان‌های تجمع حیوانات موذی اقدامات پیشگیرانه انجام می‌شود به طوری که 60 کانون تجمع حیوانات موذی در سال 95 شناسایی شد که پس از انجام طعمه گذاری و مبارزه مستمر با موش‌های فاضلابی در حال حاضر به 8 کانون کاهش یافته است.
    پذیرا گفت: یکی از مهم‌ترین کانون‌های موش فاضلابی در شهر مشهد محدوده کال قره‌خان است که با اقدامات هماهنگ و مستمر، منجر به پاکسازی کامل محدوده از موش‌های فاضلابی شده است.
    وی افزود: همچنین کانال‌های موجود در خیابان امام رضا، میدان 15 خرداد و محدوده بولوار صبا در سیدی ظرف 10 روز گذشته به صورت کامل پاکسازی شده است و این روند در تمام مناطق شهر مشهد نیز در حال انجام است.

    تعداد بازدید: 136
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر