• پنج شنبه،01 مهر 1400
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 203
    کد: 179157
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

    پسماندهای خشک به صورت آنلاین جمع آوری می شود

    در طرح پایلوت 4 خودرو از خودروهای جمع‌آوری زباله ‎تر در بخش سی‌مپ و جمع‎آوری هوشمند از درب منازل روزانه 12 ساعت فعالیت دارند که تعداد 8 نیرو در بخش جمع‎آوری و حدود 5 نیرو در بخش پشتیبان نرم‎افزار سی مپ مشغول به کار هستند.
    پسماندهای خشک

    سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد از اجرای طرح «سی‎مپ» از ابتدای خردادماه سال جاری در نواحی یک و دو منطقه 9 خبر داد و گفت: با توجه به نتایج مثبت به دست آمده از پایلوت این طرح در منطقه 9 به زودی سایر مناطق شهر نیز از این طرح بهره مند خواهند شد.
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان خبر بالا به ارائه توضیحات کامل‌‏تری در این خصوص پرداخت و افزود: در این روش بدون نیاز به مراجعه شهروند در هر نقطه یا هر مکان، مواد بازیافتی آن‎ها جمع‌آوری می‎شود و هزینه آن به قیمت خرید در ایستگاه بازیافت پرداخت می‎شود؛همچنین شهروندان در این روش می‏ توانند به جای دریافت پول، از خدمات دیگر از جمله شارژ من کارت، خرید بسته اینترنت، کمک به موسسات خیریه یا پرداخت بهاء عوارض حمل پسماند سالیانه خود از محل فروش مواد بازیافتی اقدام کنند.
    وی با بیان اینکه این نرم‎افزار، از طریق پیامک حاوی لینک، سایت کافه بازار، سایت سازمان مپ قابل دستیابی است، تصریح کرد: در طرح پایلوت 4 خودرو از خودروهای جمع‌آوری زباله ‎تر در بخش سی‌مپ و جمع‎آوری هوشمند از درب منازل روزانه 12 ساعت فعالیت دارند که تعداد 8 نیرو در بخش جمع‎آوری و حدود 5 نیرو در بخش پشتیبان نرم‎افزار سی مپ مشغول به کار هستند.
    یعقوبی ضمن اشاره به اینکه در این طرح تاکنون بیش از 3000 شهروند ثبت نام کرده اند، گفت: جمعیت هدف در این طرح 58 هزار نفر است.
    یعقوبی به اهداف این طرح هم اشاره کرد و افزود: حفظ کیفیت فعلی خدمات شهری سطح منطقه، کاهش هزینه در بخش خدمات شهری، افزایش مشارکت مردمی در بخش بازیافت و به‌دنبال آن کاهش زباله گردها، هوشمندسازی جمع‎آوری زباله خشک منازل و اصناف و اخذ بهاء پسماند، تغییر فرآیندها در بخش رفت و روب سنتی و افزایش کارایی و کاهش هزینه ها است.

    تعداد بازدید: 203
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر